Fetö’nün Gözdesi, Siyasetin Zübükzâdesi Kemal Bey

Türk siyasetini kendi emellerine hizmet ettirecek şekilde dizayn etmek isteyen küresel güçler, farklı duyarlılıklar üzerinden düzenledikleri sahte belgelerle Kemal Kılıçdaroğlu eliyle algı operasyonları çekerek siyasi etiği kirletiyorlar. 

Fetö’nün yeni gözdesi, siyasetin  “Zübükzâdesi” Kemal bey, eline verilen sahte belgelerle hem kendi ayağına sıkıyor, hem de CHP ve Türk-solunu itibarsızlaştırıyor.

Küresel güçler psikolojik hilelerle sol kitleleri kullanarak bağ, bahçe ve gezi olaylarına benzer başka bahanelerle Türk-solunu sokağa davet ediyorlar. Yeni bir oyunu “sosyal vicdanı” hedef alan senaryoyu devrim ve deviricilik gibi öfke ve isyana dayalı duyguları uyararak çatışma ortamı yaratmak istiyorlar.

Türk-soluna yıllarca sağın karşısında alternatif olacak sosyal adalet ve sosyal hizmetler alanında projeler üretmek yerine “kavramlar ve değerler” üzerinden siyaset yaptırıyorlar. Ve aynı zamanda ahaliyi “Hasolar, Memolar; faso fiso vatandaşlar” olarak gören elitist bir yaklaşımla iktidar olacaklarına inandırıyorlar.

Kendi ortamlarında Fransız Rokforu ve İtalyan pizzasının lezzeti hakkında ahkam keserlerken, pazarda ki domates fiyatlarının pahalılığından dem vuran fakir-fukara edebiyatıyla ahaliyi kandıracaklarını sanıyorlar.

Kurdukları içki sofralarında kafa çekerken, memlekette alkol yasağı olduğuna inanan zihinleri bulanık sarhoş kafaların, Erdoğan düşmanlığı üzerinden “küresel eğemenlerle” işbirliği yapmayı yurttaşlık vazifesi olarak görüp, kadeh tokuşturarak iktidar olacaklarına inandırıyorlar.

Kısaca özetleyecek olursak, halktan kopuk, imtiyaz sahibi elitlerin çıkarlarını korumaya adanmış politikalarla iktidar olunmayacağını bir türlü algılayamıyorlar.

Şimdilerde ise, Atıf Yılmaz’ın, Aziz Nesin’in aynı adlı kitabından hicvederek, Türk sinemasına uyarladığı “Zübükzâde isimli siyasi figüranın“, gerçek hayat’ta sahte belgeler üzerinden çevirdiği siyasi dolap ve maskaralığı izlemenin zevk-i sefasına dalıyorlar.

Diğer taraftan içimizde ki akıllara ziyan bağımlılık derecesinde NATO ve BATI yanlısı yavşaklar ise; Zarrab “konuşuyor Türkiye utanıyor” şeklinde sol çevrelere yönelik kara propogandalarla sokakları yangın yerine çevirmeyi hedefliyorlar.

Metin Yazarel

Haber Gazetesi

mm

Metin Yazarel - Çeşitli Alanlarda Faaliyet Gösteren Girişimci ve Toplum Aktivisti Kişisel Bilgiler: Adı: Metin Yazarel Doğum Yılı: 1962 Doğum Yeri: Yozgat, Boğazlıyan ilçesi, Yaraş Köyü Medeni Durumu: Evli, iki kız çocuğu babası Eğitim ve Akademik Geçmiş: İlkokul: Yaraş Köyü İlkokulu Ortaokul ve Lise: Yozgat’ta tamamladı Üniversite: 1980 Eğitim-Öğretim yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi'ne kayıt oldu, ancak 12 Eylül 1980 darbesi nedeniyle eğitimini yarıda kesmek zorunda kaldı. Yurtdışı Eğitim: Kasım 1980'de Hollanda'ya yerleşti. 1981-1982 öğretim yılında Rotterdam'da Thomas More Pedagoji Akademisi'ne devam etti. İş ve Ticaret Hayatı: Hollanda'da İş Hayatı: 1982 yılında Hasret Gıda Marketi ile ticaret hayatına adım attı. Daha sonra Türk video filmleri, tekstil ürünleri toptancılığı ve seyahat acenteliği gibi çeşitli sektörlerde ticaret yaptı. Toplumsal Katılım: Çeşitli Türk dernek ve federasyonlarında kurucu yönetim kurulu üyeliği ve genel sekreterlik gibi üst düzey yöneticilik yaptı. Sosyal Araştırmalar: Toplum bilimi alanında 'sosyal tercihler', 'sosyal davranışlar' ve 'sosyal psikoloji' konularında araştırmalar yaptı. Göçmen etnisitesi ve göç sosyolojisi gibi alanlarda çalışmalarına devam ediyor. Sivil Toplum Aktivizmi: Uzun Süreli Danışmanlık: Hollanda Türk Demokratlar Birliği (UETD) danışmanlık yaptı. Araştırmalar Merkezi: Amsterdam Türk evi Araştırmalar Merkezi yönetim kurulu üyesi olarak sivil toplum çalışmalarını sürdürdü. Yazarlık ve Medya Faaliyetleri: Yayınlar: 200'den fazla makalesi çeşitli gazete, dergi ve bloglarda yayımlandı. Köşe Yazarlığı: Kesintisiz 8 yıl boyunca Türkçe yayın yapan Haber Gazetesi'nde köşe yazarlığı yaptı. Televizyon Programcılığı: Kısa bir süre Life24 Bilgi Danış Televizyon programcılığı da yaptı. Yayın Danışmanlığı: Gönüllülük esasına dayalı olarak Haber Gazetesi'nde genel yayın danışmanlığı yaptı. Diğer Yayınlar: Yozgat Çamlık gazetesi ve En-Politik internet sitesinde de köşe yazıları yazdı. Çalışma ve Ticaret Hayatı: Şirket Danışmanlığı: Halen Letselschade Kaza Uzmanlığı Şirketler Grubuna danışmanlık yapmaktadır. Kurucu Ortaklık: EU TRADE CENTERS BV. şirketinin kurucu ortağı olarak ticaret hayatına devam ediyor. Metin Yazarel, iş hayatı, ticaret, akademik çalışmalar, sivil toplum faaliyetleri ve medya alanlarında geniş bir yelpazede etkinlik gösteren, çeşitli alanlarda başarılı ve çok yönlü bir birey olarak öne çıkmaktadır.