Fetö aslına rücu etti, yer altına indi.

Başarısız eylemleriyle örgütün zor duruma düşemesine sebep olanların birer, birer yurtdışına kaçması, örgüt içerisinde huzursuzluğa sebep olmaya devam etse de, örgüt kuyruğu dik tutmaya çalışıyor.

Fetöcü örgütün polis ve öğretmenleri günah keçisi gibi kurban vermesi, örgüt tabanında çok büyük tartışma yaratıp fay çatlağı oluşturmuş olsa da, örgüt kendi mensuplarını tehdit ve şantajla elinde tutarak hayatta kalmaya çalışıyor. Öte yandan deşifre olduktan sonra, geri adım atamayacağını öngören örgüt, hâlâ kirli oyunlarını sinsi bir şekilde devreye sokarak ihanet planında ısrar ediyor.

Devlet ve hükümeti zayıflatmak anlamında, her türlü terör örgütleriyle işbirliği yapmaktan çekinmeyen Fetöcü örgüt, HDP ile oynaşmaktan başka, dünyanın her yerinde Türk ve Türkiye düşmanlarıyla ortak iş tutarak aleyhte kampanyalar gerçekleştirmeye devam ediyor.

Bu manada MiT TIR’larının durdurulup, Türkiye’yi DAEŞ’e silah gönderen ülke olarak lanse etme gayretleri de en açık ihanetlerinden birisi olarak kayıtlara geçmişti zaten.

Örgüt, yargıda ki hakim ve savcılar başta olmak üzere, ordu, emniyet, bürokrasi ve iş çevrelerinde ki uyuyan tüm hücrelerini takkiye yapmaya teşvik ederek teyakkuzda tutmaya çalışıyor. Bilindiği gibi Fetöyü bugüne kadar yer altı faaliyetleri büyütüp güçlendirdi. Bundan sonrada uyuyan hücrelerini kamufle ederek, siyasette, ticarette, devlette, her alanda varlığını devam ettirmek isteyecek. Yani en güçlü olduğu alana, yeraltına inerek mensuplarına moral ve motivasyon aşılayarak toparlanmaya çalışacak.

Hiç beklemedikleri operasyonlar ve yargıya intikal eden davalarda yediği darbelerle hezimete uğratılsalar dahi, yer altına aldıkları faaliyetlerle güç kaybını önlemeye çalışacaklar.

Örgütün üst düzey yönetici kadroları tek, tek firar edip yurtdışına kaçarak saltanat hayatı yaşamaları moralleri bozsa dahi, kimse beni de ihbar ederler korkusundan ses çıkartamıyor. Maraba takımı alt kadrolar geçim derdi gibi sıkıntılarla sürüngen hayatı yaşamaya ikna edilerek en azından insan gücü olarak örgüte destek vermeleri sağlanıyor.

Diğer yandan üst akıl denen şer güçlerin de yardımlarıyla Fetöcü hainler, içeri de ve’de dışarıda Türkiye ve Türk siyasetini gerçeklerin degil, algıların yönettiği bir atmosfere çekmeye gayret sarfediyorlar. Ama her seferinde vatan ve millet adına şuuru açık, ortak akıl ve milli iradenin bariyerlerine tosluyorlar. Yoksa 15 Temmuz direnişi ve Yenikapı ruhu başka türlü nasıl izah edilebilirdi ki.

Yozgat Çamlık Gazetesi
Şubat 2019

mm

Metin Yazarel - Çeşitli Alanlarda Faaliyet Gösteren Girişimci ve Toplum Aktivisti Kişisel Bilgiler: Adı: Metin Yazarel Doğum Yılı: 1962 Doğum Yeri: Yozgat, Boğazlıyan ilçesi, Yaraş Köyü Medeni Durumu: Evli, iki kız çocuğu babası Eğitim ve Akademik Geçmiş: İlkokul: Yaraş Köyü İlkokulu Ortaokul ve Lise: Yozgat’ta tamamladı Üniversite: 1980 Eğitim-Öğretim yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi'ne kayıt oldu, ancak 12 Eylül 1980 darbesi nedeniyle eğitimini yarıda kesmek zorunda kaldı. Yurtdışı Eğitim: Kasım 1980'de Hollanda'ya yerleşti. 1981-1982 öğretim yılında Rotterdam'da Thomas More Pedagoji Akademisi'ne devam etti. İş ve Ticaret Hayatı: Hollanda'da İş Hayatı: 1982 yılında Hasret Gıda Marketi ile ticaret hayatına adım attı. Daha sonra Türk video filmleri, tekstil ürünleri toptancılığı ve seyahat acenteliği gibi çeşitli sektörlerde ticaret yaptı. Toplumsal Katılım: Çeşitli Türk dernek ve federasyonlarında kurucu yönetim kurulu üyeliği ve genel sekreterlik gibi üst düzey yöneticilik yaptı. Sosyal Araştırmalar: Toplum bilimi alanında 'sosyal tercihler', 'sosyal davranışlar' ve 'sosyal psikoloji' konularında araştırmalar yaptı. Göçmen etnisitesi ve göç sosyolojisi gibi alanlarda çalışmalarına devam ediyor. Sivil Toplum Aktivizmi: Uzun Süreli Danışmanlık: Hollanda Türk Demokratlar Birliği (UETD) danışmanlık yaptı. Araştırmalar Merkezi: Amsterdam Türk evi Araştırmalar Merkezi yönetim kurulu üyesi olarak sivil toplum çalışmalarını sürdürdü. Yazarlık ve Medya Faaliyetleri: Yayınlar: 200'den fazla makalesi çeşitli gazete, dergi ve bloglarda yayımlandı. Köşe Yazarlığı: Kesintisiz 8 yıl boyunca Türkçe yayın yapan Haber Gazetesi'nde köşe yazarlığı yaptı. Televizyon Programcılığı: Kısa bir süre Life24 Bilgi Danış Televizyon programcılığı da yaptı. Yayın Danışmanlığı: Gönüllülük esasına dayalı olarak Haber Gazetesi'nde genel yayın danışmanlığı yaptı. Diğer Yayınlar: Yozgat Çamlık gazetesi ve En-Politik internet sitesinde de köşe yazıları yazdı. Çalışma ve Ticaret Hayatı: Şirket Danışmanlığı: Halen Letselschade Kaza Uzmanlığı Şirketler Grubuna danışmanlık yapmaktadır. Kurucu Ortaklık: EU TRADE CENTERS BV. şirketinin kurucu ortağı olarak ticaret hayatına devam ediyor. Metin Yazarel, iş hayatı, ticaret, akademik çalışmalar, sivil toplum faaliyetleri ve medya alanlarında geniş bir yelpazede etkinlik gösteren, çeşitli alanlarda başarılı ve çok yönlü bir birey olarak öne çıkmaktadır.