Fetö Çözülüyor

Fetullahçı Terör Örgütü Çözülüyor…
Başarısız eylemleriyle örgütün zor duruma düşemesine sebep olan, Parelelci yazar ve savcıların birer, birer yurtdışına kaçması, örgüt içerisinde huzursuzluğa sebep oldu. Paralel yapının Polis ve öğretmenleri günah Keçisi gibi kurban vermesi, örgüt tabanında çok büyük bir fay çatlağı oluşturdu.
Paralel Yapı, deşifre olduktan sonra geri adım atamayacağını gördü ve kirli oyunları bir bir devreye sokarak ihanet planında ısrar etti. Hükümeti zayıflatmak için sırtını terör örgütüne dayadığını açıklayan HDP ile işbirliği yapan Paralel Yapı, dünyanın her yerinde Türkiye düşmanlarıyla ortak iştutarak aleyhte kampanyalar gerçekleştirdi. MİT TIR’larının durdurulup, Türkiye’yi DAEŞ’e silah gönderen ülke olarak lanse etme gayreti de en açık ihanetlerden biri olarak kayıtlara geçti.
Uçak krizi nedeniyle Türkiye’ye düşmanca tavır sergileyen Rusya’yla kirli ittifak kuran Paralel Yapı, ihanet serisini son olarak bu olayla da devam ettirdi. Örgüt, yargıdaki hakim ve savcılar başta olmak üzere ordu, emniyet, bürokrasi ve iş çevrelerindeki tüm uzantılarını kullandı ancak yargıkanalıyla yediği darbelerle beklemediği bir hezimete uğradı. Fethullahçı Terör Örgütü soruşturma ve davalarıyla haklarında yakalama kararı çıkanlar tek tek ya tutuklandı, ya’da firar etti yurtdışına kaçtı.

Metin Yazarel

Rotterdam: 3 Aralık 2015 ·

mm

Metin Yazarel - Çeşitli Alanlarda Faaliyet Gösteren Girişimci ve Toplum Aktivisti Kişisel Bilgiler: Adı: Metin Yazarel Doğum Yılı: 1962 Doğum Yeri: Yozgat, Boğazlıyan ilçesi, Yaraş Köyü Medeni Durumu: Evli, iki kız çocuğu babası Eğitim ve Akademik Geçmiş: İlkokul: Yaraş Köyü İlkokulu Ortaokul ve Lise: Yozgat’ta tamamladı Üniversite: 1980 Eğitim-Öğretim yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi'ne kayıt oldu, ancak 12 Eylül 1980 darbesi nedeniyle eğitimini yarıda kesmek zorunda kaldı. Yurtdışı Eğitim: Kasım 1980'de Hollanda'ya yerleşti. 1981-1982 öğretim yılında Rotterdam'da Thomas More Pedagoji Akademisi'ne devam etti. İş ve Ticaret Hayatı: Hollanda'da İş Hayatı: 1982 yılında Hasret Gıda Marketi ile ticaret hayatına adım attı. Daha sonra Türk video filmleri, tekstil ürünleri toptancılığı ve seyahat acenteliği gibi çeşitli sektörlerde ticaret yaptı. Toplumsal Katılım: Çeşitli Türk dernek ve federasyonlarında kurucu yönetim kurulu üyeliği ve genel sekreterlik gibi üst düzey yöneticilik yaptı. Sosyal Araştırmalar: Toplum bilimi alanında 'sosyal tercihler', 'sosyal davranışlar' ve 'sosyal psikoloji' konularında araştırmalar yaptı. Göçmen etnisitesi ve göç sosyolojisi gibi alanlarda çalışmalarına devam ediyor. Sivil Toplum Aktivizmi: Uzun Süreli Danışmanlık: Hollanda Türk Demokratlar Birliği (UETD) danışmanlık yaptı. Araştırmalar Merkezi: Amsterdam Türk evi Araştırmalar Merkezi yönetim kurulu üyesi olarak sivil toplum çalışmalarını sürdürdü. Yazarlık ve Medya Faaliyetleri: Yayınlar: 200'den fazla makalesi çeşitli gazete, dergi ve bloglarda yayımlandı. Köşe Yazarlığı: Kesintisiz 8 yıl boyunca Türkçe yayın yapan Haber Gazetesi'nde köşe yazarlığı yaptı. Televizyon Programcılığı: Kısa bir süre Life24 Bilgi Danış Televizyon programcılığı da yaptı. Yayın Danışmanlığı: Gönüllülük esasına dayalı olarak Haber Gazetesi'nde genel yayın danışmanlığı yaptı. Diğer Yayınlar: Yozgat Çamlık gazetesi ve En-Politik internet sitesinde de köşe yazıları yazdı. Çalışma ve Ticaret Hayatı: Şirket Danışmanlığı: Halen Letselschade Kaza Uzmanlığı Şirketler Grubuna danışmanlık yapmaktadır. Kurucu Ortaklık: EU TRADE CENTERS BV. şirketinin kurucu ortağı olarak ticaret hayatına devam ediyor. Metin Yazarel, iş hayatı, ticaret, akademik çalışmalar, sivil toplum faaliyetleri ve medya alanlarında geniş bir yelpazede etkinlik gösteren, çeşitli alanlarda başarılı ve çok yönlü bir birey olarak öne çıkmaktadır.