İnce’nin Yeni ve Yerli Oluşumu.

Muharrem İnce’yi
CHP’yi böleceği için değil, yerli bir sosyal demokrat hareket başlatacağını umarak destekliyor ve teşvik ediyorum.

Meydanlarda davul zurna halay çektiği, özel uçaktan inip, bisiklete bindiği, roman havasıyla göbek attığı, hergün cuma namazı kıldığı, halk tipi bir kişiliğe sahip olduğu için değil, “Turk-Soluna yeni bir ses, yeni bir nefes” olması dilek ve temennisiyle destekliyorum.

Bendeniz Türkiye de sağın alternatifinin sağ olmasından kaynaklanan sıkıntıların giderilmesinin, CHP’nin izlediği statükocu politikalarla değil, gerçek anlamda sosyal demokrasiyi benimsemiş güçlü bir sol mualefetle çözüleceğini savunanlardan olduğum için gerçek sosyal demokrat hareketleri desteklemeyi uygun buluyorum.

O münasebetle tüm dünyada olduğu gibi, Sovyetler sonrasının şokunu üzerinden atamayan Türk-Solunun da üzerinde ki ölü toprağını atarak, bir an önce sosyal demokrasiyi güçlendirmesini arzu ediyorum.

Türkiye’de sosyal, kültürel ve ekonomik haklar alanında, sol anlayış açısından iyi gitmeyen bir durum sözkonusu ise, müsebbibi yıllarca Türk solunun sağ karşısında iktidar alternatifi olamamasından kaynaklandığı görüşünü savunuyorum.

Umulur’ki Muharrem beyin kurmayı düşündüğü siyasi oluşumu, sosyal, kültürel ve ekonomik her alanda kitlelere umut vaad eden bir hareket olarak doğar.

mm

Metin Yazarel - Çeşitli Alanlarda Faaliyet Gösteren Girişimci ve Toplum Aktivisti Kişisel Bilgiler: Adı: Metin Yazarel Doğum Yılı: 1962 Doğum Yeri: Yozgat, Boğazlıyan ilçesi, Yaraş Köyü Medeni Durumu: Evli, iki kız çocuğu babası Eğitim ve Akademik Geçmiş: İlkokul: Yaraş Köyü İlkokulu Ortaokul ve Lise: Yozgat’ta tamamladı Üniversite: 1980 Eğitim-Öğretim yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi'ne kayıt oldu, ancak 12 Eylül 1980 darbesi nedeniyle eğitimini yarıda kesmek zorunda kaldı. Yurtdışı Eğitim: Kasım 1980'de Hollanda'ya yerleşti. 1981-1982 öğretim yılında Rotterdam'da Thomas More Pedagoji Akademisi'ne devam etti. İş ve Ticaret Hayatı: Hollanda'da İş Hayatı: 1982 yılında Hasret Gıda Marketi ile ticaret hayatına adım attı. Daha sonra Türk video filmleri, tekstil ürünleri toptancılığı ve seyahat acenteliği gibi çeşitli sektörlerde ticaret yaptı. Toplumsal Katılım: Çeşitli Türk dernek ve federasyonlarında kurucu yönetim kurulu üyeliği ve genel sekreterlik gibi üst düzey yöneticilik yaptı. Sosyal Araştırmalar: Toplum bilimi alanında 'sosyal tercihler', 'sosyal davranışlar' ve 'sosyal psikoloji' konularında araştırmalar yaptı. Göçmen etnisitesi ve göç sosyolojisi gibi alanlarda çalışmalarına devam ediyor. Sivil Toplum Aktivizmi: Uzun Süreli Danışmanlık: Hollanda Türk Demokratlar Birliği (UETD) danışmanlık yaptı. Araştırmalar Merkezi: Amsterdam Türk evi Araştırmalar Merkezi yönetim kurulu üyesi olarak sivil toplum çalışmalarını sürdürdü. Yazarlık ve Medya Faaliyetleri: Yayınlar: 200'den fazla makalesi çeşitli gazete, dergi ve bloglarda yayımlandı. Köşe Yazarlığı: Kesintisiz 8 yıl boyunca Türkçe yayın yapan Haber Gazetesi'nde köşe yazarlığı yaptı. Televizyon Programcılığı: Kısa bir süre Life24 Bilgi Danış Televizyon programcılığı da yaptı. Yayın Danışmanlığı: Gönüllülük esasına dayalı olarak Haber Gazetesi'nde genel yayın danışmanlığı yaptı. Diğer Yayınlar: Yozgat Çamlık gazetesi ve En-Politik internet sitesinde de köşe yazıları yazdı. Çalışma ve Ticaret Hayatı: Şirket Danışmanlığı: Halen Letselschade Kaza Uzmanlığı Şirketler Grubuna danışmanlık yapmaktadır. Kurucu Ortaklık: EU TRADE CENTERS BV. şirketinin kurucu ortağı olarak ticaret hayatına devam ediyor. Metin Yazarel, iş hayatı, ticaret, akademik çalışmalar, sivil toplum faaliyetleri ve medya alanlarında geniş bir yelpazede etkinlik gösteren, çeşitli alanlarda başarılı ve çok yönlü bir birey olarak öne çıkmaktadır.