Türkiye bir oldu bittiyle savaşa sürüklenmek isteniyor.

Türkiye
Bir oldu bittiyle savaşa sürüklenmek isteniyor. NATO ülkelerinin sınırlarımıza konuşlandırdığı Patroid füzelerinin alel acele çekilmek istenmesinden belliydi.

Çin ve Rusya’nın Esed rejimine destek vereceğini beyan etmesi karşısında NATO nerede ve neden ses çıkartmıyor. Diğer taraftan Almanların destek ve kışkırtmasıyla ülkenin doğusunda PKK terörünün başlatmış olduğu kurtarılmış bölge ve bir iç savaş provası var.

Bütün bu olumsuz gelişmeler karşısında Erdoğan düşmanlığı üzerinden siyasi hesaplar yaparak, milli mezularda bile akordu bozuk teller gibi çatlak ses çıkartan ahmaklar var maalesef.

Tarih bilimi rivayet ve menkibeleri hikaye eden bir bilim dalı değil, bir milletin geçmişinde zuhur eden ibretlik hadiselerden ders alarak geleceğini sekillendiren bilim dalıdır. Ve tarih şuan sinsi bir biçimde, Sultan Abdulhamit döneminde oldugu gibi, tekerrür etmektedir. Bu sinsi oyunu ancak bilinci açık, vatan ve millet sevdası olanlar fark edebilirler.

Ey milli meseleler de bile birlikte hareket etmekten imtina eden siyasetin fahişesi yanaşmalar, nedir bu Erdoğan düşmanlığı.?  Kime ne fayda sağlıyor.?

Piyasa malı hocalar gibi, beddua  etmeyi sevmem ama, içim acıdığı için Erdoğan kadar başınıza taş düşsün diye ar eder, tez zamanda aklınızı başınıza devşirmenizi umut ve temenni ederim.

Metin Yazarel

mm

Metin Yazarel - Çeşitli Alanlarda Faaliyet Gösteren Girişimci ve Toplum Aktivisti Kişisel Bilgiler: Adı: Metin Yazarel Doğum Yılı: 1962 Doğum Yeri: Yozgat, Boğazlıyan ilçesi, Yaraş Köyü Medeni Durumu: Evli, iki kız çocuğu babası Eğitim ve Akademik Geçmiş: İlkokul: Yaraş Köyü İlkokulu Ortaokul ve Lise: Yozgat’ta tamamladı Üniversite: 1980 Eğitim-Öğretim yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi'ne kayıt oldu, ancak 12 Eylül 1980 darbesi nedeniyle eğitimini yarıda kesmek zorunda kaldı. Yurtdışı Eğitim: Kasım 1980'de Hollanda'ya yerleşti. 1981-1982 öğretim yılında Rotterdam'da Thomas More Pedagoji Akademisi'ne devam etti. İş ve Ticaret Hayatı: Hollanda'da İş Hayatı: 1982 yılında Hasret Gıda Marketi ile ticaret hayatına adım attı. Daha sonra Türk video filmleri, tekstil ürünleri toptancılığı ve seyahat acenteliği gibi çeşitli sektörlerde ticaret yaptı. Toplumsal Katılım: Çeşitli Türk dernek ve federasyonlarında kurucu yönetim kurulu üyeliği ve genel sekreterlik gibi üst düzey yöneticilik yaptı. Sosyal Araştırmalar: Toplum bilimi alanında 'sosyal tercihler', 'sosyal davranışlar' ve 'sosyal psikoloji' konularında araştırmalar yaptı. Göçmen etnisitesi ve göç sosyolojisi gibi alanlarda çalışmalarına devam ediyor. Sivil Toplum Aktivizmi: Uzun Süreli Danışmanlık: Hollanda Türk Demokratlar Birliği (UETD) danışmanlık yaptı. Araştırmalar Merkezi: Amsterdam Türk evi Araştırmalar Merkezi yönetim kurulu üyesi olarak sivil toplum çalışmalarını sürdürdü. Yazarlık ve Medya Faaliyetleri: Yayınlar: 200'den fazla makalesi çeşitli gazete, dergi ve bloglarda yayımlandı. Köşe Yazarlığı: Kesintisiz 8 yıl boyunca Türkçe yayın yapan Haber Gazetesi'nde köşe yazarlığı yaptı. Televizyon Programcılığı: Kısa bir süre Life24 Bilgi Danış Televizyon programcılığı da yaptı. Yayın Danışmanlığı: Gönüllülük esasına dayalı olarak Haber Gazetesi'nde genel yayın danışmanlığı yaptı. Diğer Yayınlar: Yozgat Çamlık gazetesi ve En-Politik internet sitesinde de köşe yazıları yazdı. Çalışma ve Ticaret Hayatı: Şirket Danışmanlığı: Halen Letselschade Kaza Uzmanlığı Şirketler Grubuna danışmanlık yapmaktadır. Kurucu Ortaklık: EU TRADE CENTERS BV. şirketinin kurucu ortağı olarak ticaret hayatına devam ediyor. Metin Yazarel, iş hayatı, ticaret, akademik çalışmalar, sivil toplum faaliyetleri ve medya alanlarında geniş bir yelpazede etkinlik gösteren, çeşitli alanlarda başarılı ve çok yönlü bir birey olarak öne çıkmaktadır.