CHP’ye İnce ayarlı operasyon

Hangi mantık, ya’da hangi duygularla seçimi kaybeden adayı değil de, aday gösteren adamı suçlarlar anlamak mümkün değil. Konuya sonuç odaklı baktığımızda sayın aday kendi iradesiyle girdiği yarışı kaybetmiştir. Yani seçimin kaybedeni bizzat kendisidir. O münasebetle partisi CHP’ye Fetö destekli İnce ayarlı bir operasyon çekilmesine neden rıza gösterir anlaşılır gibi değil.
Bütün Fetöcüler her fırsatta sayın Kılıçdaroğlu’nu başarısız göstererek, sayın İNCE’ye destek veren propogandalar üretiyorlar. Yakın zamanda Kemal beyin Fetö’yle işbirliği ederek, sayın Baykal’a çekilen kaset operasyonu sayesinde genel başkan olduğunu işleyecekler. CHP bu oyunu mutlaka bozmalı.

Sayın Kılıçdaroğlu’ndan umudunu kesen küresel çevreler, Kemal beyi etnik mezhepçilik (Alevilik) ve yöresel milliyetçilik, (DERSİMCİLİK) yapmakla suçlattıracaklar. CHP, Türk-Solu ve Alevi kesim bu çok çirkin ve tehlikeli tuzağa düşmemeli… amacın bir şekilde ülkeyi siyasi kaos ortamına sürüklemek olduğunun farkında olarak hareket etmeli.
Önümüzde ki süreçte çok dikkatli olmak icâp edecek. Her türlü yol ve yönetemi deneyerek CHP’ye operasyon çekecekler. Ülke genelinde CHP’de görevli Tunceli’leri bahane ederek, CHP Tunceli’den ibaret değildir diye gündem oluşturacaklar…
Kemal beyin demokrasi ve halk iradesine karşı soft (yumuşak) tutumundan rahatsız olan DEVRİMBAZLARI marjinal solu taşeron olarak kullanarak huzur ve güven ortamını bozacaklar.
Sağ cenah, sağ kesim ise, CHP üzerinde kurgulanan oyunları CHP’nin kendi iç hesaplaşması olarak görüp, bıyık altından sevinirken, geleceğe bakan yönüyle gafil avlanacak. Demokrasi dışı yöntemlere tevessül ederek sokakta hak aramayı tercih eden “devrim hastalıklı” kitleleri besleyip güçlendirecekler. Son seçimde CHP, HDP dayanışmasında olduğu gibi, sol ve sosyalist dayanışma adına Kandilin vereceği destekle şehir eşkiyaları türetecekler…
Anlaşılan o ki, Bolu dağının ardından İstanbula yürüyen Kılıçdaroğlu’nun yolu bu defa kendi yoldaşlarının döşediği dikenlerle dolu, işi’de zor. Sayın Kılıçdaroğlu önümüzde ki süreçte parti içi muhalefetin açtığı çetrefilli işlerle uğraşmak zorunda kalacak. Bu manada bize yakışan, CHP’nin parti manfaatlerine öncelik veren bir duyguyla, fazla yara almadan sorunlarını çözmesini dilemek ve tavsiye etmek olacaktır.
Yozgat Çamlık Gazetesi
Metin Yazarel
mm

Metin Yazarel - Çeşitli Alanlarda Faaliyet Gösteren Girişimci ve Toplum Aktivisti Kişisel Bilgiler: Adı: Metin Yazarel Doğum Yılı: 1962 Doğum Yeri: Yozgat, Boğazlıyan ilçesi, Yaraş Köyü Medeni Durumu: Evli, iki kız çocuğu babası Eğitim ve Akademik Geçmiş: İlkokul: Yaraş Köyü İlkokulu Ortaokul ve Lise: Yozgat’ta tamamladı Üniversite: 1980 Eğitim-Öğretim yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi'ne kayıt oldu, ancak 12 Eylül 1980 darbesi nedeniyle eğitimini yarıda kesmek zorunda kaldı. Yurtdışı Eğitim: Kasım 1980'de Hollanda'ya yerleşti. 1981-1982 öğretim yılında Rotterdam'da Thomas More Pedagoji Akademisi'ne devam etti. İş ve Ticaret Hayatı: Hollanda'da İş Hayatı: 1982 yılında Hasret Gıda Marketi ile ticaret hayatına adım attı. Daha sonra Türk video filmleri, tekstil ürünleri toptancılığı ve seyahat acenteliği gibi çeşitli sektörlerde ticaret yaptı. Toplumsal Katılım: Çeşitli Türk dernek ve federasyonlarında kurucu yönetim kurulu üyeliği ve genel sekreterlik gibi üst düzey yöneticilik yaptı. Sosyal Araştırmalar: Toplum bilimi alanında 'sosyal tercihler', 'sosyal davranışlar' ve 'sosyal psikoloji' konularında araştırmalar yaptı. Göçmen etnisitesi ve göç sosyolojisi gibi alanlarda çalışmalarına devam ediyor. Sivil Toplum Aktivizmi: Uzun Süreli Danışmanlık: Hollanda Türk Demokratlar Birliği (UETD) danışmanlık yaptı. Araştırmalar Merkezi: Amsterdam Türk evi Araştırmalar Merkezi yönetim kurulu üyesi olarak sivil toplum çalışmalarını sürdürdü. Yazarlık ve Medya Faaliyetleri: Yayınlar: 200'den fazla makalesi çeşitli gazete, dergi ve bloglarda yayımlandı. Köşe Yazarlığı: Kesintisiz 8 yıl boyunca Türkçe yayın yapan Haber Gazetesi'nde köşe yazarlığı yaptı. Televizyon Programcılığı: Kısa bir süre Life24 Bilgi Danış Televizyon programcılığı da yaptı. Yayın Danışmanlığı: Gönüllülük esasına dayalı olarak Haber Gazetesi'nde genel yayın danışmanlığı yaptı. Diğer Yayınlar: Yozgat Çamlık gazetesi ve En-Politik internet sitesinde de köşe yazıları yazdı. Çalışma ve Ticaret Hayatı: Şirket Danışmanlığı: Halen Letselschade Kaza Uzmanlığı Şirketler Grubuna danışmanlık yapmaktadır. Kurucu Ortaklık: EU TRADE CENTERS BV. şirketinin kurucu ortağı olarak ticaret hayatına devam ediyor. Metin Yazarel, iş hayatı, ticaret, akademik çalışmalar, sivil toplum faaliyetleri ve medya alanlarında geniş bir yelpazede etkinlik gösteren, çeşitli alanlarda başarılı ve çok yönlü bir birey olarak öne çıkmaktadır.