Elimi sallasam ellisi

Aslında kadın erkek ilişkilerini konu alan aşk ve evlilik katogorisinde yazı yazmamaya karar vermiştim. Bir kaç gündür blog’larda neler yazılmış diye baktığımda, karşıma malum konuyla ilgili yazılar çıkıyor ve en çok okunan blog’lardan oluyor, benim en çok okunan blog’umda olduğu gibi. Umarım konuyla ilgili son yazım olur.

İnsan, istemeden de olsa çok sıkca gündeme getirilen bir konuya duyarsız kalamıyor. Kadın ve erkek ilişkilerinde ki hataların giderilerek, sosyal bünyenin iyileştirilmesini herkes gibi ben de çok önemsemekteyim. Toplumu duyarlı hale getirip, sosyal çöküntünün önlenmesi için verilen bireysel çabalara da katılıyorum. Ben sadece suçlunun tek taraflı gösterilip, kadınların hiç sorumluluğu yokmuş gibi takdim edilmesini yadsıyorum.

İçinden gelmediği halde, ne hatunlara şirin görünmek isteyen ekstra light erkeklerin, ne de “elimi sallasam ellisi” havasında meydan okuyup, eşsiz kalma korkusu yaşayan delikanlı hanımların yazdıklarını ciddi bulmuyorum. Eğer dikkatle okursanız kimi yazılarda vıcık, vıcık yanmış yağ kokusu alırsınız koku alma duyunuza. Hani çok tanığı olmuşsunuzdur sosyetesi adına, elleri nasır tutmuş Anadolu kadınının haklarını savunanlara ve de onlara yağcılık yapan feminist erkeklere.

Aşk ve sevgi tek taraflı olamayacağı gibi, ilişkilerin sorgulanması da tek taraflı olmamalı. Deniyor ki, erkekler aldatıyor, kiminle aldatıyor? Başka bir kadınla, o zaman bütün kadınlar birlik kurarak aldatma eylemine alet olmasınlar demek geliyor içimden. Bakalım mayasında aldatma hastalığı bulunan erkekler, altadatacak kadın bulamayınca ne yapacaklar? . . . Egolarını tatmin etmek için erkek, erkeğemi aldatacaklar. Panik ve korkuya gerek yok, tabiki hayır. Kadınların olduğu kadar, erkeklerde karşı cinsine şiddetle ihtiyaç duyarlar.

Bu yazıyı okuyanlar, erkek tarafını tutan bir yazı değerlendirmesi yapmak isteyeceklerdir. Bence yanılırlar, çünkü konuyla ilgili okuduğum yazı ve yorumlara duyarsız kalamadığımı yukarıda belirtip, son yazım olur temennisinde bulunmustum. Umarım öyle de olur.

Aşksız ve sevgisiz geçen ömür meyvesiz kuru bir agaç gibidir, gölgesi bile olmaz. Sevginizin meyve veren agaç gibi, aşkınızın ise asırlık çınar agacı gibi olması dileğimdir.

mm

Metin Yazarel - Çeşitli Alanlarda Faaliyet Gösteren Girişimci ve Toplum Aktivisti Kişisel Bilgiler: Adı: Metin Yazarel Doğum Yılı: 1962 Doğum Yeri: Yozgat, Boğazlıyan ilçesi, Yaraş Köyü Medeni Durumu: Evli, iki kız çocuğu babası Eğitim ve Akademik Geçmiş: İlkokul: Yaraş Köyü İlkokulu Ortaokul ve Lise: Yozgat’ta tamamladı Üniversite: 1980 Eğitim-Öğretim yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi'ne kayıt oldu, ancak 12 Eylül 1980 darbesi nedeniyle eğitimini yarıda kesmek zorunda kaldı. Yurtdışı Eğitim: Kasım 1980'de Hollanda'ya yerleşti. 1981-1982 öğretim yılında Rotterdam'da Thomas More Pedagoji Akademisi'ne devam etti. İş ve Ticaret Hayatı: Hollanda'da İş Hayatı: 1982 yılında Hasret Gıda Marketi ile ticaret hayatına adım attı. Daha sonra Türk video filmleri, tekstil ürünleri toptancılığı ve seyahat acenteliği gibi çeşitli sektörlerde ticaret yaptı. Toplumsal Katılım: Çeşitli Türk dernek ve federasyonlarında kurucu yönetim kurulu üyeliği ve genel sekreterlik gibi üst düzey yöneticilik yaptı. Sosyal Araştırmalar: Toplum bilimi alanında 'sosyal tercihler', 'sosyal davranışlar' ve 'sosyal psikoloji' konularında araştırmalar yaptı. Göçmen etnisitesi ve göç sosyolojisi gibi alanlarda çalışmalarına devam ediyor. Sivil Toplum Aktivizmi: Uzun Süreli Danışmanlık: Hollanda Türk Demokratlar Birliği (UETD) danışmanlık yaptı. Araştırmalar Merkezi: Amsterdam Türk evi Araştırmalar Merkezi yönetim kurulu üyesi olarak sivil toplum çalışmalarını sürdürdü. Yazarlık ve Medya Faaliyetleri: Yayınlar: 200'den fazla makalesi çeşitli gazete, dergi ve bloglarda yayımlandı. Köşe Yazarlığı: Kesintisiz 8 yıl boyunca Türkçe yayın yapan Haber Gazetesi'nde köşe yazarlığı yaptı. Televizyon Programcılığı: Kısa bir süre Life24 Bilgi Danış Televizyon programcılığı da yaptı. Yayın Danışmanlığı: Gönüllülük esasına dayalı olarak Haber Gazetesi'nde genel yayın danışmanlığı yaptı. Diğer Yayınlar: Yozgat Çamlık gazetesi ve En-Politik internet sitesinde de köşe yazıları yazdı. Çalışma ve Ticaret Hayatı: Şirket Danışmanlığı: Halen Letselschade Kaza Uzmanlığı Şirketler Grubuna danışmanlık yapmaktadır. Kurucu Ortaklık: EU TRADE CENTERS BV. şirketinin kurucu ortağı olarak ticaret hayatına devam ediyor. Metin Yazarel, iş hayatı, ticaret, akademik çalışmalar, sivil toplum faaliyetleri ve medya alanlarında geniş bir yelpazede etkinlik gösteren, çeşitli alanlarda başarılı ve çok yönlü bir birey olarak öne çıkmaktadır.