Sıkı Durun “Milli Muhalefet ” Geliyor..!!

Bir ziyaretin, Papanın Kuzey Irak Kürt bölgesini ziyaretinin ardından, tarihe not düşmek anlamında tuttuğum notlardan: Türkiye 2023’e doğru giderken toprak bütünlüğü ve sınır güvenliği anlamında gerçekten “Beka” sorunları yaşayacak.

NATO’nun Doğu Akdeniz ve Güney sınırımızda Suriye ve Irak topraklarında PKK’nın güdümünde terör devleti kurdurma girişimi de dahil, Yunanistan’ın ABD ile Batı Trakya da ortak tatbikat yapmak istemesi, T.C Devletini milli güvenlik konusunda daha ciddi tedbirler almaya mecbur bırakacak.

Türkiye hem Kürtlerin, hem de Jeo Biden’dan demokrasi bekleyen, demokrasi ayıplı muhalefetin beklentilerini boşa çıkartan adımlar atacak.

Ortak akıl, milli direnişi, kuvay-ı milliye ruhunu diriltmek için, öncelikle siyaset kurumunu dizayn edecek. Fetö ağzıyla konuşan muhalefet dili değişecek, milli politikalara hizmet eden “milli muhalefet” anlayışı gerçekleşecek. O münasebetle HDP ya kapatılacak, yada terbiye edilerek evcilleştirilecek.

Çünkü; Türk devletinin tarihi hafızası şuuru açık ve aklı selime uygun hareket edecek. Osmanlıdan 1820’li yıllardan, Yunanlıların Mora isyanından bu yana, devlet adına verilen tavizlerden, devletin zarar görüp toprak ve irtifa kaybettiğini biliyor artık…
Rotterdam: 11 Mart 2021
M.Yazarel